АГРАРНИЙ КОМІТЕТ ПІДТРИМАВ ЗАКОНОПРОЕКТ У СФЕРІ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ

Дата: 06.12.2021 10:07

На засіданні комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики розглянули та підтримали підготовлений до другого читання законопроект №5148 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми».

Метою зазначеного проекту є удосконалення законодавства у сфері дитячого харчування для підвищення якості харчових продуктів, зменшення захворюваності населення. Крім того, ухвалення законопроекту гармонізує українське законодавство у сфері дитячого харчування із законодавством держав-членів Європейського Союзу.

«Прийняття проекту № 5148 заборонить використання пальмової олії та інших рослинних трансжирів у традиційних молочних продуктах і в дитячому харчуванні, а це в свою чергу створить умови для забезпечення населення якісними та безпечними продуктами харчуванням. Припинення споживання трансжирів є ключовою умовою для збереження здоров’я наших дітей та нації загалом», - зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Зокрема, документом пропонується:

- заборонити використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;

- заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні;

- заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);

- застосовувати штрафні санкції за порушення;

- встановити чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.