Охорона праці

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. (Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 №2694-12.)

Керівники структурних підрозділів організовують, забезпечують і контролюють трудову діяльність працівників у відповідності з вимогами Закону України «Про охорону праці» і забезпечують безпечні методи праці на кожному робочому місці.

Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахуно роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативноправових актів з охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки,

проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці.

Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з питань

охорони праці визначається типовим положенням, що затверджується

спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за

охороною праці.

Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які

не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці. У разі

виявлення у працівників, у тому числі посадових осіб, незадовільних знань з

питань охорони праці, вони повинні у місячний строк пройти повторне навчання

і перевірку знань.

Відповідальність за організацію, здійснення навчання, перевірку знань

працівників і проведення інструктажів з питань охорони праці покладається на

керівника підприємства.

З метою організації роботи з охорони праці були розроблені та затверджені розпорядженнями Іванівського селищного голови положення, інструкції з охорони праці, створені комісія, служба з охорони праці, проведені навчання та відповідні інструктажі з охорони праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №57-СР Про затвердження положення про службу охорони праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №58-СР Про створення служби охорони праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №59-СР Про затвердження положення про систему управління охороною праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №60-СР Про затвердження комплексних заходів.

Розпорядження від 01.07.2021 №61-СР Про затвердження Положення про навчання і перевірку знань з питань.

Розпорядження від 01.07.2021 №62-СР Про затвердження програми та тривалості вступного інструктажу.

Розпорядження від 01.07.2021 №63-СР Про затвердження плану-графіку проведення навчання та перевірки знань.

Розпорядження від 01.07.2021 №64-СР Про затвердження тематичного плану та програми навчання з питань охорони праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №65-СР Про затвердження переліку питань для перевірки знань посадових осіб з охорони праці, вибухонебезпеки, пожежної та електробезпеки.

Розпорядження від 01.07.2021 №66-СР Про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №67-СР Про призначення особи, яка має право проводити вступний інструктаж з питань охорони праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №68-СР Про затвердження програм  стажування для професій.

Розпорядження від 01.07.2021 №69-СР Про затвердження переліку питань первинного інструктажу з питань охорони праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №70-СР Про затвердження інструкцій з охорони праці.

Розпорядження від 01.07.2021 №71-СР Про затвердження переліку діючих  інструкцій з охорони праці.

Інструкції з охорони праці.