Реєстрація колективних договорів

ПРО ПОРЯДОК ПОВІДОМНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ

Відділ соціального захисту Іванівської селищної ради Одеської області  нагадує усім зацікавленим сторонам соціального діалогу у сфері укладення колективних договорів, а саме керівникам підприємств, установ та організацій, представникам профспілок, а у разі їх відсутності уповноваженим представникам трудових колективів, іншим роботодавцям міста про те, що в порядку повідомної реєстрації колективних договорів відбулися зміни.
Урядом прийнято постанову від 21.08.2019 року № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.13р. №115», внаслідок чого зазнав змін затверджений нею
Порядок повідомної реєстрації колективних договорів (далі – Порядок).

Просимо прийняти до відома особливості оновленого Порядку під час розробки та укладення колективного договору, змін/або доповнень до нього, а також надаємо зразок рекомендаційного листа підприємства, установи, організації «Про повідомну реєстрацію колективного договору», який надається до реєструючого органу разом із колективним договором, змінами чи/або доповненнями до нього на здійснення його/їх повідомної реєстрації.

Просимо укладати колективні договори у відповідності до норм та положень цього Порядку.

Особливості оновленого 21.08.2019 року Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів полягають у наступному:

На повідомну реєстрацію подається один примірник колективного договору, змін та доповнень до нього разом із додатками та супровідним листом.

На вибір сторін договорів пропонується три варіанти подання документів реєструючому органу:

1)    оригінал паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;

2)   оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

3) електронна копія оригіналу паперового документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.

Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації колективного угоди, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.

Реєструючий орган письмово інформує про реєстрацію договору, змін та доповнень до нього суб’єкта, який подав на реєстрацію цей документ.

Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику договору, змін і доповнень до нього, і не повертає його сторонам.

З повною чинною версією постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115» можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Верховної Ради України     https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/768-2019 та використовувати її у подальшій роботі при укладенні колективних договорів/угод.

Повідомну реєстрацію колективних договорів, змін чи/або доповнень до них у здійснює відділ соціального захисту населення Іванівської селищної ради. Подати на повідомну реєстрацію колективний договір, зміни чи/або доповнення до нього можна на електронну адресу ради: ivanivska.otg@gmail.com або особисто до приміщення ради за адресою: смт.Іванівка, вул.Центральна 93, каб.108

РЕЄСТР
колективних договорів, змін і доповнень до них

Назва угоди (договору), змін і доповнень до неї (нього) іззазначеннямперелікусуб’єктівсторін