"Взаємодія між громадами та центром стає якісно новою

Дата: 22.02.2022 09:09

Саме на такому діалозі наполягав Президент України Володимир Зеленський. І він вже дає свої результати. Хочу подякувати всім представникам місцевого самоврядування, які оперативно підтримали заклик Президента України до посилення територіальної оборони. За минулий тиждень відбулись сесії по цьому питанню, налагоджено взаємодію з військовими.

Об’єднаними зусиллями Президента, Уряду та місцевої влади ми завершили найскладнішу частину реформи децентралізації - формування оновленого базового рівня місцевого самоврядування" - сказав сьогодні заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко на форумі "Безпечні та спроможні громади майбутнього".

На його думку, громадам передано повноваження та ресурси, щоб розбудовуватись відповідно до своїх стратегій.

"Завдяки фінансовій децентралізації надходження до місцевих бюджетів зростають кожен рік. Так, у 2021 році вони збільшились на 62 млрд і склали 352 млрд грн. Такий ресурс для розвитку громад вимагає якісного менеджменту. І центральна, і місцева влада працюють для досягнення однієї мети – зручний сервіс для людей на всіх рівнях надання державних послуг.Фото без опису

Тому центральна влада пропонує громадам не тільки проєкти і програми, які дозволяють створити мережу сучасних ЦНАПів, транспортну та соціальну інфраструктуру, а й управлінські інструменти, які варто застосовувати в своїх операційних процесах" - додав заступник керівника Офісу Президента.

Кирило Тимошенко подякував організаторам форуму "#Безпечні та спроможні громади майбутнього" за плідну дискусію.