Між Україною та Європейським Союзом підписано Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Одним із її пунктів передбачено виключення необхідності водію мати крім національного ще й міжнародне посвідчення водія.

Дата: 04.07.2022 11:30

Возможно, это изображение текст

Також Угода заклала підґрунтя для введення в Європейське законодавство інших змін:

користуватись українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом

користуватись українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії

отримати без складання іспитів тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи крадіжки українського посвідчення водія.

На сьогодні наші громадяни користуються українським водійським посвідченням в ЄС тільки визначений термін. А потім необхідно складати іспити та отримувати посвідчення водія відповідної країни. Однак після затвердження Регламенту українцям на час перебування під захистом в країнах Євросоюзу не потрібно буде це робити.