АГРАРІЇ ОБЛАСТІ ПРАЦЮЮТЬ ЗАРАДИ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ

Дата: 11.07.2022 09:15

За попередніми про хід збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур в сільгосппідприємствах Одеської області можливо підсумовувати. Так станом на 07 липня 2022 у ході збирання зернових і зернобобових, всього обмолочено 265228,0 га. При цьому намолочено 608,922 тис. тонн. Середня врожайність — 23,0 ц/га. У порівняльної таблиці районів найгарніші результати по порівнянню з минулім тижнем змінились. Так по обмолоченим гектарам лідер Болградський район — 87 731 га. По намолоченому врожаю ранніх зернових та зернобобових перший Білгород-Дністровський район — 197,54 тис.тонн. Найкращі результати по врожайності ранніх зернових та зернобобових культур має Подільський район — 32,8 ц/га.

В тому числі стосовно збирання озимої пшениці маємо наступні дані. Обмолочено 112242,0 га. Намолочено 247,47 тис. тонн. Середня врожайність — 22,0 ц/га. Кращі результати по обмолоченої площі має Болградський район — 40 005 га. По намолоченої кількості перший Білгород-Дністровський район — 86,731 тис. тонн. Краща врожайність озимої пшениці у Подільському районі — 32,8 ц/га.

Стосовно збирання озимого ячменю: обмолочено 141976,0 га. Намолочено 344,934 тис. тонн. Середня врожайність — 24,3 ц/га. Кращі результати по обмолоченої площі має Болградський район — 44 970 га. По намолоченої кількості перший Білгород-Дністровський район — 107,083 тис. тонн. Краща врожайність озимого ячменю у Подільському районі — 35, 2 ц/га.

Стосовно збирання гороху: обмолочено 6669 га. Намолочено 9,455 тис. тонн. Середня врожайність — 14,2 ц/га. Кращі результати по обмолоченої площі має Ізмаїльський район — 2308 га. По намолоченої кількості перший теж Ізмаїльський район — 2,943 тис. тонн. Краща врожайність гороху у Подільському районі — 18,3 ц/га.

Стосовно збирання ярого ячменю: обмолочено 1875 га. Намолочено 2,9 тис. тонн. Середня врожайність — 15,8 ц/га. Кращі результати по обмолоченої площі має Ізмаїльський район — 1050 га. По намолоченої кількості перший Білгород-Дністровський район — 1,233 тис. тонн. Краща врожайність ярого ячменю у Роздільнянському районі — 31,3 ц/га.

Стосовно збирання озимого та ярового ріпаку, то обмолочено 30454,9 га. Намолочено 40,287 тис. тонн. Середня врожайність складає 13,2 ц/га. Кращі результати по обмолоченої площі має Білгород-Дністровський район — 12351 га. По намолоченої кількості теж перший Білгород-Дністровський — 19,268 тис. тонн. Краща врожайність ріпаку у Подільському районі — 22,5 ц/га.

Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА підкреслила “Посівна кампанія, попри безпрецедентні виклики, була проведена успішно. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% від тогорічних площ. Перед нами зараз головні завдання — зібрати та зберегти новий врожай. Тому нагадую, що продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) запустила новий проєкт вартістю $17 млн, який допоможе українським фермерам зберегти у липні — серпні врожай і забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки. Японія виділить дрібним землевласникам поліетиленові рукави для зберігання зерна, обладнання для навантаження та розвантаження зерна, а також постачання середнім виробничим підприємствам та асоціаціям різних модульних контейнерів для зберігання. Всю додаткову інформацію ви можете отримати у нашому Департаменті, звернувшись на гарячу лінію”

ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!