Верховна Рада України ухвалила у повторному першому читанні євроінтеграційний законопроєкт «Про медіа»!

Дата: 05.09.2022 13:56

Ухвалення цього закону є необхідною умовою для виконання рекомендацій Єврокомісії. Як зазначається у рішенні Європейської Ради щодо надання Україні статусу-кандидата: «щойно всі умови будуть повністю виконані, Рада ЄС ухвалить рішення щодо подальших кроків».

Які зміни передбачає законопроєкт?

Процедури отримання дозвільних документів стануть простішими та більш прозорими.

Покращиться захист працівників онлайн медіа. Працівники зареєстрованих онлайн медіа отримають статус журналістів та всі відповідні гарантії.

Запобігати цензурі та зловживанням щодо свободи слова стане простіше із запровадженням процедури спільного регулювання.

Підвищиться прозорість регулювання діяльності компаній, що забезпечують трансляцію цифрового ефірного мовлення.

Крім того, відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи пропонується уточнити підстави для надання права на відповідь чи спростування інформації: закріпити, що такими підставами є поширення відомостей, які не відповідають дійсності.

Нова редакція законопроєкту також передбачає заборону медіа держави-окупанта.

Детальніше про законопроєкт на сайті Верховної Ради: https://cutt.ly/ECqywo4

#євроінтеграційні_законопроєкти

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції