Іванівська громада
Одеська область, Березівський район

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЗРК NASAMS ТА IRIS-T

Дата: 17.10.2022 11:58
Кількість переглядів: 132

Фото без опису

--------------

 IRIS-T SLM – зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії, розроблений німецькою компанією Diehl Defence. Формально його прийняли на озброєння Бундесверу в 2017 році, але реальних поставок німецькій армії ще не було.

Комплекс призначений для знищення літаків, гелікоптерів, безпілотних літальних апаратів, крилатих та балістичних ракет.

IRIS-T SLM оснащений ракетами класу «повітря-повітря», у пусковій установці вісім ракет. Стандартна батарея IRIS-T складається з трьох пускових установок, пункту керування та радара TRML-4D (кут огляду радара становить 360 градусів, дозволяють системі відстежувати цілі на відстані до 250 км).

«Якщо у нас повністю заряджені три пускові установки, що входять до складу, тобто всього 24 ракети, це означає, що він може одночасно знищувати 24 цілі. Тобто якщо в ударі задіяно багато ракет, то у випадку з IRIS-T більшість ракет, якщо їх помітить система, буде знищено», – розповіли у Повітряних силах ЗСУ.

Час розгортання комплексу складає 10 хвилин. Дальність дії ракет до 40 км і на висоту до 20 км.

  ЗРК NASAMS, які Україна сподівається отримати незабаром, це спільна розробка американської та норвезької компаній. Як засіб ураження застосовуються ракети AIM-120A класу «повітря-повітря».

IRIS-T SLM та NASAMS схожі: обидва комплекси можуть захистити і від літаків, і від ракет; їх дальність та висота ураження цілі аналогічні в останніх модифікаціях – 40 кілометрів та 20 кілометрів відповідно; вони можуть перехоплювати цілі, що летять зі швидкістю до 3600 км/год.

При цьому в комплексі NASAMS використовуються ракети з радіолокаційним наведенням, а IRIS-T – з інфрачервоним.

Батарея NASAMS складається з дев'яти пускових установок на 54 ракети (тобто більше, ніж у IRIS-T), пункту керування та трьох радарів AN/MPQ-64.

На відміну від IRIS-T, NASAMS має оптичне наведення, яке дозволяє запускати ракети без включення радара, щоб не видавати свою позицію.

У Повітряних силах ЗСУ розповіли, що системи ППО IRIS-T та NASAMS можуть працювати разом і будуть пов'язані в єдину інформаційну мережу – це дозволить при фіксуванні цілі одним комплексом збити його за допомогою іншого: «Якщо стоїть стара система «Бук» і бачить ціль, вона її знищує. Якщо вона її не бачить, вона її не знищує, навіть якщо бачить сусідня установка. У NASAMS, IRIS-T та Patriot всі цілі заводяться в єдиний простір і формують єдину картинку повітряного простору».

Слово і діло


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь