Реєстрація внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії

Дата: 26.10.2022 09:31

Для реєстрації в службі зайнятості внутрішньо переміщена особа пред’являє такі документи:

• паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

• довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

• трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості);

• документ про освіту;

• військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби.

У разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, внутрішньо переміщені особи пред’являють:

• заява про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду - у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;

• розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості).

Наразі, під час дії воєнного стану внутрішньо переміщена особа, а також особа, яка перебуває на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, яка не має документів, необхідних для реєстрації її як безробітної, та/або про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), реєстрація здійснюється на підставі відомостей, наявних у: Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків; Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; Єдиній державній електронній базі з питань освіти; Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування; інформаційній системі Державної міграційної служби України та Міністерства внутрішніх справ України; Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб; податковій звітності за останній звітний період чи за IV квартал 2021 року або річній звітності за 2021 рік.

В той же час, внутрішньо переміщена особа, а також особа, яка перебуває на території, на якій ведуться бойові дії, у якої не розірвані трудові договори з роботодавцем, може отримати статус безробітної подавши до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за формою, визначеною центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Форму заяви можна скачати на сайті Державна служба зайнятості у розділі «Реєстраціє безробітних 2022». Додаткова інформація та інструкції – у телеграм-каналі або вайбер-каналі "Державна служба зайнятості".

Звертаємо увагу, що внутрішньо переміщені особи дану заяву подають до центру зайнятості за місцем перебування такої особи на обліку як внутрішньо переміщеної особи.

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.

Після надходження необхідних відомостей з вищезазначених реєстрів тривалість виплати допомоги по безробіттю та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.