Дата: 05.12.2022 11:32

1 грудня Верховна Рада України схвалила в другому читанні та в цілому євроінтеграційний законопроєкт №6107 про внесення змін до Закону України «Про міжнародне приватне право» у зв’язку з ратифікацією Протоколу про право, що застосовується до зобов’язань про утримання.

«За» проголосували 293 народних депутатів.

Мета – імплементувати норми Протоколу про право, що застосовується до зобов’язань про утримання (зокрема щодо таких видів сімейних відносин як правовідносини батьків і дітей, утримання дитини дідом, бабою, вітчимом, мачухою чи іншими особами, у сім’ї яких виховувалася дитина, зобов’язань про утримання осіб, які перебувають у шлюбі, осіб, шлюб між якими розірвано чи визнано недійсним, утримання родичів та інших членів сім’ї) в законодавство України.

Положення законопроєкту спрямовані на:

армонізацію законодавства України із законодавством держав-членів Європейського Союзу;

внесення змін до низки статей Закону України «Про міжнародне приватне право», які регулюють питання визначення права, що підлягає застосуванню до зобов’язань про утримання

реалізацію громадянами своїх прав на утримання, які виникають з сімейних відносин, батьківства, шлюбу або спорідненості, включаючи зобов'язання про утримання дитини незалежно від сімейного статусу її батьків

Міністерство юстиції України

Міністерство соціальної політики України