Починаючи з 2018 року до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу віднесено осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статті.

Дата: 10.02.2023 10:37

Ця категорія осіб має право на отримання таких видів правових послуг як:

• представництво інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

• складення документів процесуального характеру (пункт 13 частини І статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»).

Загалом з 7 січня 2018 року по 30 грудня 2022 року місцевими центрами з надання БВПД було прийнято 5 756 рішень про надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Зокрема,

• у 2019 році – 790 рішень (у 758 випадках БВПД надано жінкам, 32 – чоловікам);
      у 2020 році – 1 177 рішень (у 1 123 випадках БВПД надано жінкам, у 54 випадках – чоловікам);

• у 2021 році 2 127 рішень (у 2 013 випадках БВПД надано жінкам, у 114 випадках – чоловікам).

• у 2022 року було видано 1 421 накази про надання БВПД (у 1 325 випадках надано жінкам, у 96 випадках – чоловікам).

Питання, з якими найчастіше зверталися постраждалі від домашнього насильства особи за безоплатною вторинною правовою допомогою, стосувались:

• видача обмежувального припису;

• представництво інтересів таких осіб в кримінальних та адміністративних справах

• розірвання шлюбу та поділ майна подружжя;

• стягнення аліментів;

• визначення місця проживання дитини (дітей);

• позбавлення батьківських прав тощо.

Крім того, з 1 червня 2020 року по 30 грудня 2022 року до контактного центру системи БПД надійшло 1 861 телефонне звернення з питань протидії та запобіганню домашнього насильству (з них 1 619 звернень від жінок, 236 – від чоловіків, 6 – від дітей).
 Як отримати безоплатну правову допомогу?
 Зателефонувати до контактного центру системи БПД 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні)
 Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).
  Юристи на зв’язку у будні з 8:00 до 19:00, у суботу та неділю з 9:00 до 18:00
 Звернутися до одного з бюро правової допомоги
 (адреси бюро тут https://bit.ly/bpd_buro)