Ідентифікація тварин це важливо!

Дата: 04.09.2023 10:25

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, приведення законодавства України у відповідність до законодавства Європейського Союзу в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

Це закріплено на законодавчому рівні, а саме статтею 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» від 14 серпня 2014 року № 1648 VII, згідно якої в країні запроваджується обов`язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин.

Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізувати молоко та м`ясо тварини (ВРХ, свиней, коней, овець), ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу – від її виробництва до реалізації. Проводиться вона в лікарнях ветеринарної медицини за місцем утримання тварини.

Обов`язковій ідентифікації підлягають:

· Велика рогата худоба, ягнята, козенята – протягом 7 днів з моменту народження;

· Товарні свині до моменту переміщення (забою, продажу);

· Лошата-не пізніше 1 року після народження.

При цьому всі повинні пам`ятати, що всі юридичні та фізичні особи, які проводять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов`язані:

· Подавати до реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення, забій, утилізацію, загибель, падіж;

· Ідентифікувати всіх тварин у господарстві;

· Вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;

· Зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства;

З порушення вимог законодавства (стаття 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин») про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.