Війна – це стрес. Для кожного з нас.

Дата: 24.10.2023 11:28

Але перший крок на шляху до стабілізації свого “внутрішнього дзену” – це прийняття проблеми та усвідомлення, що звернутися по допомогу – це не соромно, а, навпаки, нормально.

Перш за все потрібно усвідомлювати, що ваші переживання та можливий дисбаланс ментального здоровʼя – це не унікальний випадок, і схожі відчуття виникають у багатьох з нас.

Тільки у 2023 з питань психічного здоров’я звернулося на первинному рівні меддопомоги близько 52 тисячі пацієнтів.

Зокрема, пацієнти скаржилися на:

відчуття тривоги/нервування/напруженості – 27 428 осіб,

порушення сну – 17 439 осіб,

пригнічений настрій – 5 008 осіб,

порушення памʼяті – 2 968 осіб,

гостру реакцію на стрес – 2 236 осіб,

відчуття роздратованості, злість – 2 281 особа.

3 766 звернень, за якими були надані послуги, стосувалися дитячої поведінки.

Нагадаємо, що професійна психічна допомога для українців є безоплатною у тих медзакладах, які законтрактовані з НСЗУ. Наразі 670 медзакладів «первинки» по всій країні надають послуги за пакетом ПМГ “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні меддопомоги”.

Як з-поміж них знайти найближчу лікарню і потрібного лікаря, можна прочитати тут: https://bit.ly/3S02xMe