ЗМІНИ ДО МЕХАНІЗМУ НАДАННЯ ГРАНТІВ ДЛЯ САДІВНИЦТВА

Дата: 17.11.2023 16:38

📑Постановою Уряду № 1125 внесено зміни до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, зокрема:

• додано норму щодо обов’язку створення робочих місць та працевлаштування на них осіб на повну тривалість робочого дня із рівнем заробітної плати, не нижчим від МЗП, для отримання гранту на створення / розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства;

• змінено норму щодо кількості працівників для отримання гранту на розвиток тепличного господарства. А саме вимогу про створення «не менше 14 робочих місць на один гектар» замінено на «не менше 4 постійних та 10 сезонних». Водночас визначено, що період працевлаштування сезонних робітників має становити не менш як 8 місяців протягом року;

• скорочено перелік областей для вирощування мигдалю.

🔱Мінагрополітики з метою удосконалення механізмів підтримки суб’єктів господарювання в рамках діючих грантових програм постійно ініціює внесення змін до вищезазначених Порядків.

💬Алла СТОЯНОВА звертає увагу, що пункт 4 Порядку пропонується доповнити новими абзацами такого змісту:

«Гранти надаються для висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках, загальна площа якої/яких становить від 1 до 25 гектарів.

Водночас допускається розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, рубежів (річок, струмків, каналів, лісосмуг, рослинних смуг, дерев, стежок, рівчаків, ярів, заболочених земель)».

💥Планується, що дана норма набуде чинності з 1 січня 2024 року.

❗Зазначену інформацію необхідно врахувати при розробці проєкту висадки насаджень суб’єктам господарювання, які планують у наступному (2024 році) звертатися за отриманням гранту для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства

📢НАГАДАЄМО:

Діє урядова програма «єРобота». Через «Дію» можна подавати заявки на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для кар’єри та інші.

Гранти на розвиток власного садівництва, ягідництва та виноградарства є складовою зазначеної програми.

🔴ЗАЯВКИ можуть подавати ФОП або юридичні особи:

• які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;

• які не провадять господарську діяльність на території росії;

• які не перебувають під санкціями;

• щодо яких не порушено справи про банкрутство;

• щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;

• які не мають заборгованості перед бюджетом.

🔴СУМА

Розмір гранту становить від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 70% вартості проєкту висадки насаджень.

🔴ТЕРМІНИ

Рішення про надання грантів приймається протягом 15 робочих днів.

🔴УМОВИ

✔Гранти надаються для саду площею від 1 до 25 га.

✔Перелік культур та відповідні площі посадок дивіться за посиланням - https://diia.gov.ua/kilkist-postijnih-ta-sezonnih...

✔Ви можете отримати грант, якщо земля у вашій власності або у правокористуванні не менше ніж 7 років.

🔴ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

У разі отримання гранту ви маєте:

• створити робочі місця;

• здійснювати вашу діяльність не менше 5 років надалі;

• сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.

💻ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

Зверніть увагу, необхідно скористатися ключем ФОП або керівника юридичної особи з ЄДРПОУ підприємства.

2. Заповніть онлайн-заявку.

3. Додайте до заяви скановану копію проєкту висадки насаджень. Вона має бути підписана розробником проєкту. Без такої копії заяву не розглянуть. Який на вигляд типовий проєкт такого плану, дивіться тут.

📜 Проєкт має містити такі розділи:

– пояснювальну записку

– генеральний план

– кошторисну документацію

– паспорт робочого проєкту.

Зверніть увагу! Проєкти висадки мають відповідати таким критеріям:

– відповідність культури

– відповідність області, де планується здійснити висадку насаджень

– відповідність площі земельної ділянки

– відповідність цільовому призначенню земельної ділянки

– наявність обов’язкового зрошення

– наявність обов’язкового встановлення шпалери

– кількість садивного матеріалу (саджанців) на гектар

– наявність водозабору.

4. Підпишіть електронним підписом та відправте.

💙💛ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!