ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РАКІВ

Дата: 01.12.2023 11:56

ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РАКІВ

З 1 грудня 2023 року у водоймах Одещини діє заборона на вилов раків. Триватиме вона до 30 червня 2024 року.

Заборона стосується вилову раків у наступних водоймах:

річка Дунай

придунайські озера

внутрішні водні об’єкти Одеської області (крім Дністровського лиману, річки Дністер, рукава річки Турунчук, озер пойми Дністра та Кучурганського водосховища).

За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків.

Фото без описуНагадаємо, річкові раки живуть від 15 до 20 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°С. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 особин. Самка виношує ікру під черевцем близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°С.