МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА

Дата: 05.12.2023 16:49

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуМІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА

🗯️Щороку 5 грудня українці відзначають Міжнародний день волонтера. Це свято заснували ще у 1985 році з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року й нині він регламентується Законом «Про волонтерську діяльність».

✅Джерела волонтерського руху сягають понад столітньої давнини, коли 1920 року під Страсбургом волонтери із Франції та Німеччини спільно працювали заради відновлення зруйнованих війною ферм у місцях найзапекліших боїв між німецькими та французькими військами. Згодом ініціативу волонтерства підхопили також в інших країнах, і на сьогодні у світі налічується понад 100 мільйонів волонтерів.

🌼Волонтери України - найпотужніша частина громадянського суспільства, які об'єднали всі міста й громади держави, а також мільйони людей із різних країн світу навколо спільної мети - боротьби за свободу України.

🌾З початку повномасштабного вторгнення масово долучилися до волонтерства й представники аграрного сектору Одеської області. Нині вони активно допомагають українським захисникам, громадянам, які постраждали від російської агресії, вимушеним переселенцям тощо. Тонни продовольства, сотні одиниць техніки, тепловізори, планшети для посилення взаємодії підрозділів протиповітряної оборони та зв'язку – і це далеко не весь перелік найнеобхіднішого, що вже було передано тим, хто цього потребує.

💥Дякуємо кожному небайдужому громадянину, який наближає нашу перемогу!