АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНИЙ БЮЛЕТЕНЬ №34

Дата: 13.12.2023 15:38

Фото без опису

💥Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА інформує сільгоспвиробників про випуск агрометеорологічного бюлетеня №34 (територія Одеської області) за першу декаду грудня 2023 року.

‼️ОСНОВНІ МЕТЕОРОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДЕКАДИ

⚠️За інформацією Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, на початку першої декади грудня по території Одеської області спостерігалась тепла (на 4-6º вище норми), на півдні області, зокрема Болградський, Ізмаїльський райони, аномально тепла (на 7-12º вище норми) як для даного часу погода. Надалі, внаслідок надходження холодних повітряних мас, з 4-го грудня в північних та центральних районах, з 7-го грудня у південних районах встановилась слабкоморозна погода. Упродовж декади переважала похмура, часом з туманами та з опадами у вигляді мряки, дощу, мокрого снігу та снігу погода.

☀️Тривалість сонячного сяйва становила 1-7 годин або 5-29% від декадної норми.

🌡️Температура. Середня за декаду температура повітря становила на півночі області мінус 0,4-1,0º, у більшості районів - плюс 1-4º і виявилась у північних та центральних районах близькою до норми, на півдні області – на 1º вище кліматичних показників і повсюдно близькою до торішніх значень. В порівнянні з попереднім періодом температурний режим залишався без змін.

‼️Максимальна температура повітря в найтепліші дні підвищувалася у північних та центральних районах до 6-10º, у південних та південно-західних – 13-17º, в Ізмаїльському районі - 20º тепла. Поверхня ґрунту нагрівалася до 11-20º, місцями у Роздільнянському районі (М Затишшя) - 9º тепла.

Мінімальна температура у найхолодніші ночі у повітрі та на поверхні снігу або ґрунту знижувалася до 3-8º морозу.

💧Опади у більшості районів спостерігалися упродовж 1-3-х, місцями 5-ти днів декади. Кількість їх в основному знаходилась в межах 7-14 мм або 58-117% від декадної норми, місцями у південно-західних районах не перевищувала 3-5 мм (25-42% від норми).

❄️Сніговий покрив на полях утворився 8 грудня. На 10 грудня за даними снігозйомки середня висота снігового покриву у північних районах становила 6-10 см, на переважній частині території області - не перевищувала 1-3 см, місцями на півдні області сніг руйнувався 9 грудня.

🔴Глибина промерзання ґрунту на 10 грудня у північних та центральних районах не перевищувала 1-2 см. У південних районах в кінці декади ґрунт був талим на повну глибину.

✅Відносна вологість повітря в середньому за декаду знаходилась в межах 78-94%.

💨Вітер переважав слабкий та помірний. Лише в Ізмаїльському районі упродовж одного дня декади спостерігалося посилення швидкості вітру до 16 м/сек.

💥АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ ЗИМІВЛІ КУЛЬТУР

🌾На початку грудня, внаслідок тепліше звичайного погоди, на півдні області в озимих культур ще тривала повільна вегетація. 4 грудня, в результаті зниження середньодобової температури повітря нижче біологічного мінімуму (+3º) вона припинилась, що на 8-12 днів пізніше середніх багаторічних дат.

🌱В північних та центральних районах озимі культури упродовж декади знаходились у стані зимового спокою.

🌡️В найбільш холодні дні мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур знижувалась до мінуса від 1-5º і загрози для рослин не представляла.

✅Рівень ґрунтових вод в порівнянні з попереднім періодом підвищився на 12 см, в районах з глибоким заляганням – залишався без змін.

🌍Метеодані за першу декаду грудня 2023 року по Одеській області читайте на офіційному сайту Департаменту за посиланням https://agro.od.gov.ua/.../agrometeorologichnyj-byuleten.../