НА ОДЕЩИНІ ЗАФІКСОВАНО СПАЛАХ АЧС

Дата: 21.12.2023 17:17

НА ОДЕЩИНІ ЗАФІКСОВАНО СПАЛАХ АЧС

🔴Випадок африканської чуми свиней зареєстровано у Березівському районі.

Про це повідомляє Головне управління ДержпродспожиФото без описувслужби в Одеській області.

⚠️19 грудня 2023 року в Березівську районну державну лікарню ветеринарної медицини надійшла інформація про виявлення трупів свиней на території Коноплянської ОТГ (за межами с. Ганно-Покровка, лісосмуга). З метою з’ясування епізоотичної ситуації спеціалісти лікарні виїхали на місце.

🐖Виявлено 13 трупів свиней. Від трьох голів відібрано патологічний матеріал та направлено для досліджень на африканську чуму свиней (АЧС) до Випробувального центру Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Всі трупи свиней знищені шляхом спалення з подальшим закопуванням, проведена дезінфекція.

🔴Відповідно до звіту Випробувального центру у трьох пробах з трьох виявлено ДНК вірусу АЧС. Розпочато заходи згідно вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 №111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 за № 432/30300.