Одним із важливих програмних напрямків цифровізації у 2023 році став всеукраїнський проєкт «Електронна система державного архіву»

Дата: 16.01.2024 15:18

🔷Відповідний проєкт включає в себе електронний вебпортал, що надає доступ громадянам до оцифрованого державного архіву, та автоматизованої бази даних електронного архіву.

✅Одещина також долучилася до проєкту і слід зазначити, що з квітня 2023 року – по грудень 2023 року від Одеської області виконано оцифровку документів для Національного архівного фонду у кількості 1️⃣6️⃣2️⃣0️⃣ справ 682754 арк.

☝️Слід зазначити, що з цього питання Державний архів тісно співпрацює з міжнародними партнерами: реалізовується угода про міжнародне співробітництво у діджиталізації архівних документів Національного архівного фонду України з корпорацією FamiliSearch Internetional (США); співпраця з Ukrainische Orthodoxe Kirchengemeinde e.V. (Українська Православна церква у м. Берлін) та фондом Ukraine-Hilfe Berlin e.V.; за ініціативи Міністерства закордонних справ Грецької Республіки підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством закордонних справ Грецької Республіки, що діє через Генеральне консульство Грецької Республіки в Одесі; отримано технічну допомогу від ЮНЕСКО для оцифрування архівних документів та забезпечення зберігання цифрових копій.

☑️У майбутньому планується створити єдиний дата-центр для зберігання всіх електронних документів на базі архіву.