ПІВДЕНЬ ОДЕЩИНИ РОЗПОЧАВ ОБРІЗКУ ВИНОГРАДНИХ КУЩІВ

Дата: 18.01.2024 16:38

🔥На виноробні «Колоніст», що знаходиться в с. Кринички Болградського району, розпочалась обрізка винограду.

Про це написали на своїй сторінці у FaceBook Wine Kolonist.

📣«Гарне вино народжується у полі, саме на виноградниках. Виноградні лози ми формуємо щороку для нового врожаю за французькою системою та проводимо тренінги для наших робітників на виноградниках», - йдеться у повідомленні.

🌍Виноробня «Колоніст» розташована в одному з найкращих українських виноробних регіонів – Придунайській Бессарабії (південь Одеської області).

33 га виноградників, які зростають на суглинкових ґрунтах, багатих на мінерали, з глибокими покладами вапняку, підрізають методом Гюйо та Кордон. Це забезпечує народження високоякісного винограду. А географічне розташування на одній широті з Бордо (Франція) та П’ємонтом (Італія) дає чудову можливість вирощувати виноград у найліпших кліматичних умовах.

Виноробня зосереджує свою увагу на високоякісних сухих винах. Також виробляє ігристі, напівсухі та солодкі вина. Сьогодні географія експорту вина охоплює Великобританію, Польщу, Канаду, Китай, Японію.

🔴Зазначимо, станом на сьогодні виноробна Одещина це:

✅ 200 сільгосппідприємств, які займаються вирощуванням винограду;

✅ 47 виноробних підприємств;

✅ 24 тисячі гектар, з них 9000 гектар - столових сортів винограду і 14000 - технічних сортів для виробництва вина;

✅ 70% загальної площі насаджень України знаходяться саме в Одеській області;

⚠️Нагадаємо, у 2023 році, в рамках регіональної програми «Аграрна Одещина», виділено 133 тис. грн на підтримання чинності сортів винограду, які входять до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні з метою введення кадастру виноградників Одеської області.

Фото: Виноробня "Колоніст"