З МЕТОЮ ЗАПОБІГАННЯ ЗАНЕСЕННЯ ВІРУСУ АЧС В ГОСПОДАРСТВА ВСІХ ФОРС ВЛАСНОСТІ РЕКОМЕНДУЄМО:

Дата: 09.02.2024 12:10

– Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях (закритий режим роботи).

– Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами чи сторонніми людьми.

– Проводити щоденний ретельний огляд тварин з метою виявлення захворівших.

– Регулярно здійснювати очистку приміщень, у яких утримуються свині.

– Обслуговування тварин проводити лише у спецодязі, при цьому використовувати лише інвентар закріплений за кожним приміщенням.

– Постійно вести боротьбу з гризунами.

– Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

– Не купувати неідентифікованих свиней у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.

– Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.

– Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

– Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях та на стихійних ринках.

-При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання,при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста державної установи ветеринарної медицини за яким закріплений ваш населений пункт.

-Обов’язково забезпечувати доступ представників Держпродспоживслужби до свиней для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

– Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про відходи».

– Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.

– Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.

– Не використовувати для напування свиней воду з інших джерел окрім як з артсвердловин.

– Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.