У МЕЖАХ ФОРУМУ "УКРАЇНА. РІК 2024" ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДАВ НАДВАЖЛИВУ ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЮ.

Дата: 26.02.2024 17:40

Зауважив

31 тисяча українських військових загинула в цій війні. Кожен загиблий та загибла - велика втрата для нас.

Зазначив, що Молдова не зверталася до України з проханням про допомогу у Придністров’ї. Президент не впевнений, що мешканці Придністров’я підуть на те, щоб просити про "приєднання" до Росії наступного тижня.

Наголосив! Україна розраховує на підтримку Конгресу США. Під час зустрічі з сенаторами Президент України поінформував представників обох партій, що допомога потрібна протягом місяця. Йдеться передусім не про фінансову допомогу, а про зброю. Також Президент наголосив, що суттєво переламати ситуацію на користь України може надання західними партнерами систем ППО.

Щодо мобілізації!

За словами Президента, попереднє законодавство про мобілізацію не співпадає практично з реаліями війни. Наразі в Україні щодо мобілізації проводиться не реформа, а впроваджуються додаткові норми до чинного закону, щоб давати бійцям можливість відпочити.

Президент переконаний, що нинішня ситуація на фронті не свідчить про те, що Україна перебуває у найслабшому моменті.

Крім того, під час пресконференції Президент заявив, що Україна розглядає можливості розширення зернових коридорів, зокрема, з відкриттям судноплавства у Миколаєві. У цьому Україні може допомогти Туреччина.