12 квітня 2024 року у Чернівцях відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Дата: 12.04.2024 18:00

Фото без описуЦе вже шосте засідання Конгресу. Участь у заході взяли Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, представники Уряду, територіальних громад, органів місцевого самоврядування та начальники обласних адміністрацій.

Також в режимі онлайн виступили голова Світового Конгресу Українців Павло Ґрод та прем'єр-міністерка федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія Мануела Швезіґ.

Загалом до засідання долучилися понад 1,8 тис. учасників. В офлайн-режимі участь взяли 19 членів Президії Конгресу, начальники ОВА, 14 міських голів обласних центрів та 60 голів міст, сіл і селищ, два голови Асоціацій ОМС, шестеро представників дипломатичного корпусу, 24 представників органів центральної влади, семеро народних депутатів.

Захід був розділений на два блоки. Перший – засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. У його рамках відбулися виступи міжнародних гостей.

До порядку денного засідання увійшли наступні питання:

протидія безпековим загрозам, організації подолання наслідків руйнування цивільної інфраструктури;

функціонування об’єктів енергетичного комплексу України та заходи із забезпечення стабільної роботи енергетичної системи в умовах постійних ракетних обстрілів;

нова урядова політика з підтримки вітчизняного виробництва «Зроблено в Україні»;

Європейська інтеграція України та нові можливості і виклики для українських громад.

Також учасники засідання-представники громад мали можливість задати представникам державної влади актуальні для них запитання, обрані за результатами рейтингового онлайн-голосування на сайті Конгресу.

Під час другої частини заходу відбувся форум «Життя регіонів в умовах війни», в рамках якого відбулися обговорення питань, напрацьованих у шести профільних комісіях при Конгресі: Європейська інтеграція України, її областей і територіальних громад, Політика безпеки, Політика Героїв та підтримки ЗСУ, Інфраструктурна політика, Гуманітарна політика, “Добре врядування”.

Детальніше про перебіг засідання читайте на сайті Конгресу: https://www.congress.gov.ua/u-chernivtsiakh-vidbulosia.../