Страховий захист за класами страхування, а не за видами – одна з новацій законодавства, що запрацювала у 2024 році
Національний банк як регулятор страхового ринку перейшов від ліцензування окремих видів страхування до ліцензування за класами. Така трансформація пов’язана з переходом до європейських стандартів діяльності страховиків.
Раніше страхові компанії повинні були отримувати на кожен вид страхування окрему ліцензію. Кількість цих ліцензій часто сягає кількох десятків. Зараз же страховики мають отримати всього одну ліцензію.
Страхова компанія може змінювати обсяг ліцензії – додавати нові класи або ж навпаки звужувати її обсяг. Закон визначає п’ять класів у межах страхування життя (life) та 18 класів за напрямом non-life-страхування.
Наприклад, якщо раніше страхування життя – це був один вид страхування, то тепер його поділено на п'ять класів (страхування життя до шлюбу і до народження дитини, інвестиційне страхування життя, безперервне страхування здоров’я, пенсійне страхування та страхування життя, не передбачене попередніми класами).
Що це змінює для споживачів?
На відміну від страховиків, для споживачів ці зміни повʼязані лише зі зміною термінології.
Споживачі страхових послуг й надалі отримуватимуть звичний страховий захист, проте за класами страхування (та ризиками в їх межах). У свою чергу страхові компанії отримають можливість запропонувати своїм клієнтам нові страхові продукти та якісні страхові послуги.
Більше про страхування, дізнавайся на сайті з фінансової грамотності “Гаразд” за посиланням: https://harazd.bank.gov.ua/article/strahuvanna
#ЗнайСвоїПрава_Страхування #ЗСП_Страхування