Результати дослідження громадської думки щодо оцінки реформ сектору правопорядку та підтримки з боку ЄС
Результати дослідження громадської думки щодо оцінки реформ сектору правопорядку та підтримки з боку ЄС
Проведене опитування продемонструвало, що 50% українців усвідомлюють необхідність впровадження комплексних реформ на шляху до вступу в Європейський Союз. Загальне сприйняття готовності України до вступу в ЄС свідчить про важливість подальших зусиль: лише 20% респондентів вважають країну повністю готовою до членства.
Боротьба з корупцією є найважливішою на думку 74% респондентів. Також значну підтримку отримали реформи у сфері національної безпеки та оборони, судової системи і прокуратури, кожна з яких має 36% громадської підтримки.
В той самий час віра українців у швидке приєднання до Європейського Союзу значно зменшилася. Якщо у 2022 році понад 60% громадян сподівалися на вступ до ЄС найближчим часом, то сьогодні лише 15% очікують, що це станеться протягом наступних одного-двох років. Більшість, 28%, вважає, що Україна зможе стати членом ЄС протягом наступних п’яти років, тоді як чверть опитаних очікує, що процес триватиме від 5 до 10 років. На думку 12% респондентів Україна вступить до ЄС протягом 10-20 років, а 14% переконані, що Україна ніколи не стане частиною Європейського союзу.
Довідоково:
Опитування проводилося з 24 по 29 вересня 2024 року на замовлення Консультативної місії ЄС в Україні методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера), вибірка склала 2000 респондентів, що представляють доросле населення України (за винятком тимчасово окупованих територій та територій, на яких відсутній український мобільний зв'язок). Похибка становить 2,2% з довірчою ймовірністю 0,95.